Μπράιτον

Έμεινε για τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη η Μπράιτον η οποία αυτή τη φορά ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της αδιάφορης Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Για ακόμα ένα ματς ήταν κυρίαρχη αλλά πλήρως αναποτελεσματική η ομάδα του Πότερ η οποία βρέθηκε πίσω στο πρώτο μέρος έπειτα από λάθος της άμυνας. Μοιραίος ο Μοπέ ο οποίος έχασε δύο πολύ σημαντικά ματς, οι «γλάροι» παραμένουν στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 33-39 και 34 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Λαλάνα (μέσος), Τα (μέσος) και Αντουάν (επιθετικός), οριστικά εκτός οι σταθερά απόντες Λάμπτει (μπακ) και Μαρτς (μέσος).

Λίντς

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Λιντς, εντός έδρας απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Δεν είχε πολλές φάσεις η αναμέτρηση, ο  Μεσλιέ πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση στο 46ο λεπτό ενώ ο Κόστα έχασε σημαντική ευκαιρία στο 62ο λεπτό. Πλέον, η ομάδα του Μπιέλσα βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 50-50 και 47 βαθμούς, στο -6 από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Εκτός οι σημαντικοί Κούπερ (αμυντικός), Φόρσοου (μέσος) και Ραφίνια (επιθετικός).