Μπράιτον

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Μπράιτον που κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να νικήσει με 2-1 στην έδρα της Μπέρνλι. Δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος όπου και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο παρουσιάστηκε καλύτερη με αποτέλεσμα να δημιουργήσει φάσεις και να καταφέρει να κάνει την ανατροπή μέσα σε μόλις πέντε λεπτά, με τους Μοπέ και Μακ Άλιστερ στο 73ο και 78ο λεπτό αντίστοιχα.

Αμφίβολος ο Κόνολι (μέσος), σίγουρα εκτός οι Γουέλμπεκ (επιθετικός), Λάμπτει (μπακ), Φέλτμαν (αμυντικός), Μπερν (αμυντικός) και Σέρπεν (τερματοφύλακας).

Γουότφορντ

Καλύτερη επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία δεν θα μπορούσε να φανταστεί η Γουότφορντ η οποία νίκησε εντός έδρα την ποιοτική Άστον Βίλα με 3-2. Εκμεταλλεύτηκε από νωρίς τα αμυντικά κενά του αντιπάλου καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Ντένις ενώ στο 42ο λεπτό ο Σαρ έδωσε «αέρα δύο τερμάτων για την ομάδα του. Στο δεύτερο μέρος, ο Κούτσο ένα λεπτό αφού εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο σκόραρε «κλειδώνοντας» ουσιαστικά το τρίποντο για την ομάδα του. Μείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο 70ο και 97ο λεπτό δίχως όμως να καταφέρουν να κερδίσουν κάτι από τον αγώνα. Στα μεταγραφικά , ο Τουφάν (μέσος) αναμένεται να ενισχύσει ως δανεικός από την Φενερμπαχτσέ την μεσαία γραμμή της ομάδας.

Αμφίβολοι οι Τσαλόμπα (μέσος) και Κούτσκα (μέσος). Σίγουρα εκτός ο Πέδρο (επιθετικός).