Μπράιτον

Εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Άρσεναλ υπέστη η Μπράιτον. Άφησε καλές εντυπώσεις στο πρώτο μέρος όπου γενικότερα πραγματοποίησε φάσεις, στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο έδωσε αρκετό χώρο στον αντίπαλο για να απειλήσει «πληρώνοντας» το με τέρμα του Λακαζέτ στο 66ο λεπτό. Άλλη μία πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Σάντσεζ που φέρεται να κερδίζει φανέλα βασικού, οι «γλάροι» βρίσκονται σταθερά στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 18-25 και έχοντας 13 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός ο σημαντικός Λάμπτει (μπακ) και οι αναπληρωματικοί Ιζκιέρδο (επιθετικός) και Αντουάν (επιθετικός). Αμφίβολος ο βασικός Λαλάνα (μέσος), κανονικά στην αποστολή αναμένεται να βρίσκονται οι Γουέλμπεκ (επιθετικός) και Κόνολι (μέσος).

Γουλβς

«Πικρή» γεύση αφήνει στην Γουλβς η ήττα με 1-0, στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, έχασε ευκαιρίες ενώ ήταν μέσα στο παιχνίδι έως το 93ο λεπτό όπου δέχθηκε γκολ από τον Ράσφορντ, δύο λεπτά πριν την λήξη και ενώ η μπάλα κόντραρε πριν καταλήξει στα δίχτυα του Πατρίσιο. Πλέον οι «λύκοι» βρίσκονται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 15-21 και 21 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Γιόνι (μπακ), Χιμένεθ (φορ), Ντεντόκερ (μέσος) και Μπολί (αμυντικός).