Μπράιτον

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Άρσεναλ κατάφερε να πάρει η Μπράιτον με 2-1. Δημιούργησε φάσεις, κατάφερε να προηγηθεί με τον Γουέμπστερ στο 36ο λεπτό ενώ αν και ισοφαρίστηκε, κατάφερε να πάρει το τρίποντο στο 80ο λεπτό με γκολ του Μαουπάι. Πλέον η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 18-22 και 18 βαθμούς.

Μοναδικός απών ο αναπληρωματικός Ιζκιέρδο (μέσος).

Γουλβς

Έμεινε για έβδομο συνεχόμενο αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις η Γουλβς η οποία πανηγύρισε εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στην Γουέστ Χαμ. Από την αρχή μπήκαν δυνατά οι γηπεδούχοι που κατάφεραν να σκοράρουν με τον «αφανή ήρωα» της ομάδας τον Ντεντόνκερ στο 23ο λεπτό. «Χρυσή αλλαγή» ο Κουτρόνε, επέστρεψε στα γκολ και αυτός. Στην 7η θέση πλέον η ομάδα του Εσπιρίτο με ρεκόρ 21-17 και 23 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Μπολί (στόπερ) και ο αναπληρωματικός Γκιμπς Γουάιτ (μέσος).