Μπράιτον

Έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη η Μπράιτον η οποία, αυτή την φορά, αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στο παιχνίδι ωστόσο βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 19ο λεπτό έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζαχά. Στην συνέχεια πίεσε, και κατάφερε να βρει την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, και πιο συγκεκριμένα με τον Μακ Άλιστερ στο 90ο λεπτό. Πλέον οι «γλάροι» βρίσκονται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-11 και 4 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός και τιμωρημένος Ντανκ (στόπερ), Πρόπερ (μέσος), Γουόλτον (αμυντικός) και το νέο μεταγραφικό απόκτημα (Γουέλμπεκ, φορ) αναμένεται να βρίσκονται κανονικά στην αποστολή. Αντουάν (επιθετικός), Τζάχαμπακς (επιθετικός) και Ιζκιέρδο (επιθετικός) θα είναι εκτός για ακόμα μία αγωνιστική.

Γουεστ Μπρομ

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Γουέστ Μπρομ, εντός έδρας, απέναντι στην Μπέρνλι. Υπήρξαν ευκαιρίες όπου απείλησαν οι δύο ομάδες ωστόσο σε γενικές γραμμές κοίταξαν ώστε να διασφαλίσου το μηδέν στην άμυνα. Έτσι η ομάδα του Μπίλιτς ανέβηκε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού και πιο συγκεκριμένα στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 5-13 και μόλις 2 βαθμούς στις πέντε πρώτες αγωνιστικές.

Εκτός ο ημιβασικός Φιλντ (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Ρόμπσον Κανού (επιθετικός).