Μπράιτον

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Μπράιτον, με 2-1 στην έδρα της Γουλβς. Κόντρα στη ροή του ματς, οι «γλάροι» κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ντανκ στο 13ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος ωστόσο, άλλαξαν οι ισορροπίες με την αποβολή του σκόρερ με τους γηπεδούχους να κερδίζουν μέτρα στο γήπεδο φτάνοντας στην ανατροπή. Στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Πότερ με ρεκόρ 36-41 και 37 βαθμούς.

Εκτός οι τιμωρημένοι Μοπέ (επιθετικός) και Ντανκ (αμυντικός). Αμφίβολοι οι Λαλάνα (μέσος), Αντουάν (επιθετικός) και Φέλτμαν (αμυντικός). Δεν θα αγωνιστούν για ακόμα μία αναμέτρηση οι Λάμπτει (μπακ) και Μαρτς (μέσος).

Γουέστ Χαμ

Σε ένα ισορροπημένο ματς, η Γουέστ Χαμ ηττήθηκε εντός έδρας με 1-0 από την Έβερτον. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κάλβερτ Λιούιν στο 24ο λεπτό δίχως οι γηπεδούχοι να καταφέρουν να βρουν την ισοφάριση παρότι πίεσαν γενικότερα στον αγώνα. Η ομάδα του Μόγες παραμένει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 55-45 και 58 βαθμούς, στο -6 από την 4η Τσέλσι.

Αμφίβολοι οι Ράις (μέσος), Μασουακού (μπακ), Νομπλ (μέσος), Κρέσγουελ (μπακ) και Λαντσίνι (μέσος).