Μπράιτον

«Πικρή» ήττα με 2-1 δέχθηκε η Μπράιτον, στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Γουέλμπεκ στο 13ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα κλείστηκε στην άμυνα με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος όπου καθόρισαν και την έκβαση της αναμέτρησης. Πλέον, η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 33-38 και 32 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Λάμπτει (μπακ) και Μαρτς (μέσος), αμφίβολοι οι Κόνολι (μέσος), Μπερν (αμυντικός), Αντουάν (επιθετικός) και Γουέμπστερ (αμυντικός)

Έβερτον

Για τέταρτο συνεχόμενο ματς παρέμεινε χωρίς νίκη η Έβερτον η οποία αυτή τη φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας κόντρα στη Κρίσταλ Πάλας. Για ακόμα μία αγωνιστική, η ομάδα του Αντσελότι δεν κατάφερε να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο. Παρότι προηγήθηκε στο 56ο λεπτό, δέχθηκε την ισοφάριση στο 86ο με τον Μπατσουαγί. Έπεσαν στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα τα «ζαχαρωτά» με ρεκόρ 41-38 και 47 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι σημαντικοί Μπερνάρντ (μέσος), Ντελφ  (μέσος) και Ντουκουρέ (μέσος). Αμφίβολοι οι βασικοί Γκόμεζ (μέσος) και Πίκφορντ (τερματοφύλακας).