Μπράγκα

Εύκολη επικράτηση με 4-2 για την Μπράγκα, στην έδρα της ΑΕΚ , κερδίζοντας παράλληλα την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League. Μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό καταφέροντας να σκοράρει τρία τέρματα στο πρώτο μέρος. Συγκεκριμένα, σκόραραν οι Τορμένα, Εσγκάιο, Χόρτα και Γκαλένο, πλέον βρίσκεται στην 2η θέση του ομίλου με ρεκόρ 12-10 και 10 βαθμούς. Στα του πρωταθλήματος, δέχθηκε ήττα με 2-1 στην έδρα της Μπελενένσες και βρίσκεται στην 4η θέση με ρεκόρ 14-9 και 18 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Εγκάιο (αμυντικός), Φόντε (επιθετικός) και Μούρα (αμυντικός).

Ζόρια

Παρά το γεγονός ότι η Ζόρια δεν συνεχίζει στην διοργάνωση, η Ουκρανική ομάδα εμφανίζει εξαιρετική εικόνα στον αγωνιστικό χώρο. Αυτή την φορά νίκησε με 1-0, εντός έδρας την Λέστερ, χάρις σε γκολ του Σαγιαντμανές στο 84ο λεπτό. Βρίσκεται στην 3η θέση του ομίλου με 6 βαθμούς, για τον θεσμό του πρωταθλήματος επικράτησε άνετα με 3-1 επί της Ντνίπρο. Ανέβηκε στον βαθμολογικό πίνακα και την 5η θέση με ρεκόρ 21-10 και 17 βαθμούς.

Αμφίβολος ο αναπληρωματικός Καζάκοβ (μέσος).