Μπράγκα

Απογοητευτική εμφάνιση από την Μπράγκα στο Europa League που συνδυάστηκε με ήττα, στην έδρα του Ερυθρού Αστέρα με 2-1. Οι Πορτογάλοι το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να ισοφαρίσουν με τον Γκαλένο στο 76ο λεπτό πριν οι γηπεδούχοι καθορίσουν το τελικό σκορ στο 85ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Καρβαλχάλ έμεινε για δεύτερο σερί ματς στο 0-0, αυτή τη φορά στην έδρα της Πάκος Φερέιρα. Μοιρασμένο το ματς από άποψη φάσεων, επικράτησε εν τέλει το δικαιότερο αποτέλεσμα.

Εκτός παραμένουν οι Κάρμο (αμυντικός), Κάστρο (μέσος), Μεντέιρος (επιθετικός), Ρολάντο (αμυντικός) και Σίλβα (αμυντικός).

Τοντέλα

Τέταρτη σερί ήττα δέχθηκε η Τοντέλα, αυτή τη φορά εντός έδρας, απέναντι στην Εστορίλ με 2-1. Τραγική η εικόνα του πρώτου μέρους για την ομάδα του Αγεσταράν που δέχθηκε δύο τέρματα, στο δεύτερο έβγαλε αντίδραση ωστόσο το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να καθορίσει το τελικό σκορ στο ματς με γκολ του  Μποσέλι στο 51ο λεπτό. Ο Ισπανός κόουτς δήλωσε πως η «αρμάδα» του βρίσκεται στον σωστό δρόμο λέγοντας με βεβαιότητα πως η κατάσταση θα αντιστραφεί.