Μπράγκα

Παρότι προηγήθηκε δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι από την αναμέτρηση χάνοντας εν τέλει με 3-1, στην έδρα της Πόρτο. Η Μπράγκα, μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ με τον Κάστρο στο 21ο λεπτό με την ανατροπή ωστόσο να έρχεται λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους με δύο τέρματα στα τελευταία τρία λεπτά. Στο δεύτερο μέρος δεν έδειξε ανταγωνιστικό πρόσωπο με το τέρμα του Τέγες να καθορίζει το σκορ στον αγώνα.

Εκτός οι σημαντικοί Φόντε (επιθετικός), Γκαιτάν (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Σίλβα (αμυντικός).

Σάντα Κλάρα

Με νίκη ξεκίνησε την φετινή αγωνιστική σεζόν η Σάντα Κλάρα καθώς κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς, εντός έδρας κόντρα στην Μαρίτιμο, με τελικό σκορ το 2-0. Άκρως αποτελεσματική η ομάδα του Ράμος, πέτυχε δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος με τον ποιοτικό Τιάγκο Σαντάνα στο 52ο και 72ο λεπτό.