Μπράγκα

Συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της η Μπράγκα η οποία αυτή την φορά ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Τοντέλα. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να γίνουν ποτέ απειλητικοί μπροστά από την αντίπαλη εστία με αποτέλεσμα να δεχθούν το γκολ που έκρινε το ματς στο 74ο λεπτό. Σταθερά στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Σεκιέιρα με ρεκόρ 59-39 και 57 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Φόντε (αμυντικός), Σεκιέιρα (μέσος), Ρολάντο (αμυντικός) και Τορμένα (αμυντικός).

Πόρτο

Επίδειξη δύναμης έκανε η πρωταθλήτρια Πόρτο, νικώντας με 6-1 εντός έδρας απέναντι στην Μορεϊρένσε κάνοντας παράλληλα και την φιέστα τίτλου. Η ομάδα του Κονσεϊσάο παρότι δεν έπεισε με την παρουσία της στο πρώτο ημίχρονο, ήταν καταιγιστική στο δεύτερο πετυχαίνοντας πέντε γκολ. Σταθερά πρώτοι στον βαθμολογικό πίνακα οι «δράκοι» με ρεκόρ 73-20 και 82 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Μαρκάνο (αμυντικός) και Σέρτζιο Ολιβέιρα (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Νακατζίμα (επιθετικός).