Μπράγκα

Ξεπέρασε το σοκ του αποκλεισμού με νίκη η Μπράγκα η οποία πήρε τους τρεις βαθμούς, στην έδρα της Μαρίτιμο με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τρινκάο στο 5ο λεπτό ενώ ο Παουλίνιο στο 98ο λεπτό χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του, που πλέον βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 38-25 και 43 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν σταθερά ο αναπληρωματικός Εντουάρντο (τερματοφύλακας) και ο βασικός Γουάλας (αμυντικός).

Πορτιμονένσε

Έμεινε για ακόμα ένα παιχνίδι χωρίς νίκη η Πορτιμονένσε που αναδείχθηκε ισόπαλη, εντός έδρας με 0-0 ενάντια στην Σετουμπάλ. Το ματς τα είχε όλα εκτός από γκολ καθώς οι δύο ομάδες απείλησαν πολλές φορές την αντίπαλη εστία δίχως οι επιθετικοί να καταφέρουν ποτέ να σκοράρουν. Σταθερά στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Πάουλο Σέρτζιο με ρεκόρ 15-31 και 16 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο ημιβασικός Νισιμούρα (επιθετικός).