Μπράγκα

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Μπράγκα στο Europa League, καταφέρνοντας να κάνει την ανατροπή, νικώντας με 3-1 την Μίντιλαντ. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος χάνοντας και πέναλτι, κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα στο δεύτερο με τους Γκαλένο και Χόρτα να ξεχωρίζουν. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Καρβαλχάλ αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Σάντα Κλάρα και πλέον βρίσκεται στην 5η θέση με ρεκόρ 10-6 και 12 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Κάρμο (αμυντικός), Ρολάντο (αμυντικός), Ρουίθ (επιθετικός) και Τορμένα (αμυντικός).

Μποαβίστα

Εμφάνισε καλό πρόσωπο μόνο για ένα μέρος η Μποαβίστα που αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας κόντρα στην Εστορίλ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αφόνσο στο 24ο λεπτό, δεν παρουσίασε την ίδια εικόνα στο δεύτερο μέρος με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση στο 71ο λεπτό. Πλέον, η ομάδα του Σούσα βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-9 και 9 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Κάνον (αμυντικός) και Χαμάτσε (αμυντικός), αμφότεροι σημαντικές απουσίες.