Μπορντό

Άφησε ανάμεικτα συναισθήματα με την εικόνα που παρουσίασε κόντρα στη Ρεμς εκτός έδρας το Σάββατο, αφού στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 1-0 όμως στην επανάληψη η εικόνα της δεν ήταν καλή, και ενώ η αντίπαλό της αγωνιζόταν με 10 από το 72' ισοφαρίστηκε σε 1-1 στις καθυστερήσεις! Παρά το στραβοπάτημά της η ομάδα του Πάολο Σόουζα συμπλήρωσε 4 αγωνιστικές αήττητη, ενώ βρίσκεται μόλις στο -1 από την 3η Ανζέ!

Επιστρέφει ο Καμανό, εκτός παραμένει ο Μπριάν, ενώ φρέσκες απώλειες είναι οι τιμωρημένοι Μπενιτό και Τσουαμενί.

Bet Info - Μπορντό

Στα 2-3 γκολ τα 5 τελευταία της.

Νιμ

Προσπάθησε να βγάλει αντίδραση και να εκμεταλλευθεί το αβαντάζ που είχε κόντρα στη Μετς το Σάββατο, ωστόσο τα κατάφερε εν μέρη αφού παραχώρησε την ισοπαλία με 1-1. Η ομάδα του Πλακάρ με την ισοπαλία αυτή μπορεί να συμπλήρωσε 8 αγωνιστικές δίχως νίκη και να παραμένει εντός της επικίνδυνης ζώνης, ωστόσο η διαφορά της από την απευθείας σωτηρία μειώθηκε στους 3 βαθμούς ενώ έχει και έναν αγώνα λιγότερο.

Δεν αντιμετωπίζει φρέσκα προβλήματα η αποστολή της.