Μπορντό

Μπορεί να βρέθηκε μπροστά στο σκορ μόλις στο 9', όμως η εικόνα της στη συνέχεια ήταν αποκαρδιωτική, και γνώρισε τελικά την εκτός έδρας συντριβή με 4-1 από τη Σεντ Ετιέν. Αυτή ήταν η 3η διαδοχική σφαλιάρα για την ομάδα του Γκασέ, η οποία μετρώντας 1 νίκη στα 11 τελευταία της, παραμένει στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη.

Σταθερά εκτός οι Οτάβιο (Α) και Καλού (Ε).

Bet Info - Μπορντό

Στο Over 2.5 τα 5 από τα 6 τελευταία της, ενώ η εστία της έχει παραβιαστεί στις 10 από τις 11 τελευταίες αναμετρήσεις της.

Μονακό

Για ένα ημίχρονο αγχώθηκε κόντρα στην ουραγό Ντιζόν, ωστόσο στην επανάληψη ανέβασε στροφές, και επικράτησε τελικά εύκολα με 3-0 εντός έδρας. Αυτό ήταν το 3ο διαδοχικό τρίποντο για την ομάδα του Κόβατς, η οποία συμπλήρωσε 4 αγωνιστικές αήττητη, και παραμένει μόλις στο -1 από την 2η Παρί Σεν Ζερμέν.

Φρέσκια απώλεια ο τραυματίες Φάμπρεγας (Μ), ενώ θετικοί στον covid-19 βρέθηκαν οι πιτσιρικάδες Μιλό (Μ), Ματσιμά (Α), Ματαζό (Μ) και Ντιατά (Ε).

Bet Info - Μονακό

Διαθέτει την 2η πιο παραγωγική επίθεση του Σαμπιονά, έχοντας σκοράρει 67 τέρματα.