Μπόρνμουθ

Αν και μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, η Μπόρνμουθ δεν κατάφερε να κερδίσει και πάλι κάτι από την αναμέτρηση καθώς αυτή την φορά ηττήθηκε με το «βαρύ» 5-2 στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε με εκπληκτική ενέργεια ο  Στάνισλας στο 15ο λεπτό ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έδειξαν και πάλι σημάδια αστάθειας με αποτέλεσμα να δεχθούν τρία γκολ πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τον Κινγκ να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα και την ομάδα του Χάουι να βρίσκεται πλέον στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 32-59 και 27 βαθμούς.

Σταθερά εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Σούρμαν (μέσος), Μεφάμ (μέσος), Στέισι (μέσος) και Φράνσις (αμυντικός) καθώς και ο Κούκ (αμυντικός).

Τότεναμ

Ήταν η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο, έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και έτσι η Τότεναμ κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες με 1-0, εντός έδρας απέναντι στην Τότεναμ. Τα «σπιρούνια» είδαν στο 24ο λεπτό τον Κιν να αλλάζει την πορεία στην μπάλα και να την στέλνει στα δίχτυα υπέρ τους, συνέχιζαν να πιέζουν χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν άλλο γκολ με το επεισόδιο των Γιορίς και Σον στην ανάπαυλα να τραβάει όλα τα βλέμματα των τηλεθεατών. Πλέον, η «αρμάδα» του Μουρίνιο βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 52-44 και 48 βαθμούς.

Αμφίβολος ο σημαντικός Άλι (επιθετικός), θα απουσιάσουν για ακόμα μία αγωνιστική οι αναπληρωματικοί Φόιθ (αμυντικός) και Τανγκαγκά (μπακ).