Μπόρνμουθ

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ μπόρεσε να επικρατήσει η Μπόρνμουθ στην έδρα της Χάντερσφιλντ με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γουίλσον στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης σε ένα γενικότερα ισορροπημένο ματς, ενώ βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Φρέιζερ στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Χάουι με ρεκόρ 41-54 και 37 βαθμούς.

Εκτός οι Κουκ (μέσος), Φράνσις (αμυντικός) και Στάνισλας (επιθετικός).

Νιούκαστλ

Επιστροφή στις νίκες μετά από μία κακή παρένθεση για την Νιουκάστλ που πήρε τους τρεις βαθμούς, εντός έδρας με επική ανατροπή απέναντι στην Έβερτον με το τελικό σκορ να καθορίζεται στο 3-2. Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν καθόλου δυνατά στην αναμέτρηση, έμειναν πίσω στο σκορ, έχασαν πέναλτι και όλα φαίνονταν ότι είχαν τελειώσει με τον δείκτη του σκορ να είναι στο 0-2 στο 65ο λεπτό. Ωστόσο η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ δεν το έβαλε κάτω, μείωσε αρχικά με τον Ρόντον και στην συνέχεια βρήκε δύο γκολ στο 81ο και 84ο λεπτό της αναμέτρησης με τον φορμαρισμένο Πέρεζ. Πλέον η ομάδα βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-38 και 34 βαθμούς.

Εκτός οι Κλαρκ (μέσος) και Έλιοτ (αμυντικός).