Μπόρνμουθ

Δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στην έδρα της Λέστερ με συνέπεια να χάσει εύκολα με 2-0. Η Μπόρνμουθ δεν ήταν ανταγωνιστική, δεν έπαιξε επιθετικό ποδόσφαιρο όπως μας έχει συνηθίσει καθ'όλη την διάρκεια της χρονιάς και έτσι υπέστη αυτή την δίκαιη ήττα. Στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Χάουι με ρεκόρ 43-58 και 38 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι Φρανσίς (μέσος) και Κούκ (μέσος), απουσίες που παρόλα αυτά δεν επηρεάζουν την σύσταση της βασικής ενδεκάδας.

Μπέρνλι

Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση η Μπέρνλι κατάφερε με τις λιγοστές ευκαιρίες που πραγματοποίησε να πάρει μία μεγάλη νίκη,εντός έδρας με 2-0 απέναντι στην Γουλβς. Σκόρερ των δύο τερμάτων της αναμέτρησης ο Κόαντι (αυτογκόλ) στο 2ο λεπτό και ο Μακνίλ στο 77ο λεπτό. Κακό ματς από άποψης θεάματος, κομβικοί οι βαθμοί για τους γηπεδούχους οι οποίοι πλέον βρίσκονται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 37-59 και 33 βαθμούς, στο +5 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Εκτός οι Λένον (μέσος) και Κράουτς (επιθετικός), απουσίες που δεν επηρεάζουν.