Μπολόνια

Χάλια μαύρα και στο Λουίτζι Φεράρις, εκεί που δεν απείλησε - πλην μίας μόνο περίπτωσης - τη γηπεδούχο Τζένοα και μοιραία ηττήθηκε (1-0) από τη στιγμή που η δική της εστία παραβιάστηκε. Μόλις 1 κερδισμένος βαθμός σε τέσσερις αγωνιστικές για τους ροσομπλού που εξακολουθούν να προβληματίζουν και πλέον έχει αρχίσει να τίθεται θέμα προπονητή με τον Πίπο Ιντζάγκι να βρίσκεται υπό έλεγχο. Το μεγάλο αρνητικό για τη Μπολόνια είναι πως δεν έχει πετύχει ούτε ένα τέρμα στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές, ακολουθεί ένα ακόμα πιο δύσκολο παιχνίδι την Τετάρτη απέναντι στη Γιουβέντους στο Τορίνο.

Τιμωρημένος ο Πούλγκαρ (Μ), τραυματίες οι Χελάντερ (Α) και Ντονσά (Μ).

Bet Info - Μπολόνια

Μόνο αυτή και η ουραγός Φροζινόνε δεν έχουν πετύχει ούτε ένα γκολ στο πρωτάθλημα.

Ρόμα

Άντεξε μόλις 45 λεπτά στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου δεχόμενη γκολ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, δεν έπραξε τίποτα το ιδιαίτερο στην επανάληψη και απλά κράτησε το ύψος του σκορ σε κάπως αξιοπρεπή επίπεδα στην τελική ήττα με 3-0 από τη Ρεάλ. Το απροσδόκητο πάντως ήταν το στραβοπάτημα (2-2) με την Κιέβο την προηγούμενη Κυριακή στο Ολίμπικο κι ενώ βρέθηκε να κερδίζει με 2-0 κινδυνεύοντας μάλιστα ακόμα και με ήττα στο τέλος. Υπό αυτές τις συνθήκες και με τη φτωχή συγκομιδή των 5 βαθμών στις 4 πρώτες αγωνιστικές της Serie A, η θέση του προπονητή Ντι Φρανσέσκο κάθε άλλο παρά ασφαλής είναι...