Μπολόνια

Ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης στη Βερόνα απέναντι στην ουραγό Κιέβο χάρη σε τέρμα του Σανταντέρ, ωστόσο πήγε στην ανάπαυλα πίσω στο σκορ και μάλλον πρέπει να είναι ικανοποιημένη με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) που διαμορφώθηκε με γκολ του Ορσολίνι. Το αποτέλεσμα αυτό ασφαλώς και δεν ικανοποίησε τον κόσμο της ομάδας που εξακολουθεί να γκρινιάζει για τον προπονητή Πίπο Ιντζάγκι, σε αχίλλειο πτέρνα εξελίσσεται η αμυντική λειτουργία που είναι μόνιμα προβληματική. Ελαφρώς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη οι ροσομπλού, 2-1-3 με 4/6 over το ρεκόρ στο στάδιο Νταλ' Αρα.

Χωρίς προβλήματα σήμερα η Μπολόνια.

Bet Info - Μπολόνια

Και στα 5 τελευταία παιχνίδια οι ροσομπλού δέχτηκαν από δύο τέρματα.

Ούτε στο Λάτιο κατάφερε να πάρει το διπλό μένοντας στο 1-1 με τη νεοφώτιστη Φροζινόνε, στο 47' ο Μπενάσι άνοιξε το σκορ για τους βιόλα αλλά στο 89ο λεπτό δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης χωρίς να έχουν περιθώρια αντίδρασης ως το τέλος. Τέταρτο συνεχόμενο 1-1 για το σύλλογο της Φλωρεντίας που απογοητεύει με τις εμφανίσεις του, το πρόβλημα εστιάζεται κατά κύριο λόγο στην επίθεση του που δεν παράγει ευκαιρίες και γκολ σταθερά από το ξεκίνημα της σαιζόν. Στην ένατη θέση της κατάταξης το συγκρότημα του Στέφανο Πιόλι που ακόμα κυνηγάει την πρώτη του νίκη μακριά από την Τοσκάνη (0-3-3 με 5/6 under).