Μπολόνια

Aρκετά ισορροπημένο το εκτός έδρας παιχνίδι της με την Τορίνο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 69' με ένα πολύ φτηνό αμυντικό λάθος αλλά πριν περάσουν 10 λεπτά βρήκε την απάντηση με τον Σοριάνο για το 1-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Δεύτερη σερί ισοπαλία και τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς τρίποντο για την ομάδα του Μιχαίλοβιτς που απόψε έχει μία πολύ δύσκολη αποστολή πριν αποχαιρετήσει το 2020. Στο στάδιο Νταλ' Αρα έχουν κερδηθεί οι 3 από τις 4 φετινές νίκες των ροσομπλού που έχουν ρεκόρ (3-0-3 με 4/6 over).

Σκορούπσκι (Τ), Ορσολίνι (Ε), Σανσόνε (Ε), Σανταντέρ (Ε) δεν είναι διαθέσιμοι απόψε.

Αταλάντα

Το ντέρμπυ με τη Ρόμα στο Μπέργκαμο ξεκίνησε πολύ στραβά για τους νερατζούρι που έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό, ωστόσο χάρη σε ένα τρομερό δεύτερο ημίχρονο ήλθε η ανατροπή με σκορ 4-1 χάρη σε τέρματα 4 διαφορετικών ποδοσφαιριστών (Ζαπάτα, Γκόσενς, Ίλισιτς, Μουριέλ). Οι μπεργκαμάσκι έδωσαν συνέχεια στα καλά τους αποτελέσματα και βρίσκονται κοντά στην προνομιούχο τέταρτη θέση της κατάταξης έχοντας μάλιστα και ένα αγώνα λιγότερο. Λιγότερο εμφατική πάντως η φετινή εκτός έδρας εικόνα της ομάδας του Γκασπερίνι (3-2-1 με 4/6 over).

Πάσαλιτς (Μ) και Γκόμες (Ε) δεν υπολογίζονται απόψε.