Μποαβίστα

Νίκη μετά από πολλές αγωνιστικές κατάφερε να πανηγυρίσει η Μποαβίστα που έκανε την μεγάλη έκπληξη της αγωνιστικής, παίρνοντας τους τρεις βαθμούς στην έδρα της Μπράγκα με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι σε ένα άκρως ισορροπημένο ματς κατάφεραν να κερδίσουν χάρις σε γκολ του Μπουένο από τα έντεκα βήματα στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον η ομάδα του Ράμος βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 20-24 και 32 βαθμούς.

Συμπλήρωσε κάρτες ο Παουλίνιο (μέσος) και θα απουσιάσει, σταθερά εκτός ο σημαντικός Στοιλίτσκοβιτς (επιθετικός).

Σετούμπαλ

Άλλη μία ισοπαλία για την Σετουμπάλ, αυτή την φορά με 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Σάντα Κλάρα. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή με τα γκολ των Περέιρα και Αντονούτσι στο 49ο και 78ο λεπτό με την ισοφάριση ωστόσο να έρχεται στο 87ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Βελάσκεζ βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 20-30 και 30 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών ή απουσίες για τους φιλοξενούμενους.