Μποαβίστα

Ακόμα ένα ματς όπου δεν κατάφερε να πάρει την νίκη η Μποαβίστα η οποία αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της ποιοτικότερης Φαμαλικάο με 2-2. Οι φιλοξενούμενοι παρότι πραγματοποίησαν ένα κάκιστο πρώτο μέρος όπου δέχθηκαν δύο γκολ, είχαν αντίδραση στο δεύτερο με τους Κασιάνο και Μπουένο να χαρίζουν τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα τους. Στην 11η θέση βρίσκεται η ομάδα του Ράμος με ρεκόρ 28-37 και 39 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες για τους γηπεδούχους.

Ρίο Άβε

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Ρίο Άβε, αυτή την φορά με 2-2, εντός έδρας απέναντι στην Σάντα Κλάρα. Η ομάδα του Καρβαλχάλ, αν και προηγήθηκε με τον Ταρέμι στο 23ο λεπτό, έδειξε αστάθεια και δέχθηκε την ανατροπή, με την ισοφάριση ωστόσο να έρχεται στο 81ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση του ίδιου παίκτη. Πλέον η ομάδα του Πορτογάλου τεχνικού βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 46-39 και 52 βαθμούς.

Εκτός ο ημιβασικός Τζούνιο (αμυντικός) και ο μακροχρόνιος Τζαμπόρ (μέσος).