Μπλάκπουλ

Όλα πήγαν ρολόι στον πρώτον ημιτελικό και η Μπλάκπουλ βρήκε εύκολα τον τρόπο να για πετύχει αρκετά γκολ και να κερδίσει με 0-3. Το ματς τής βγήκε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο όταν και κέρδιζε στο 26' με 0-2, φτάνοντας σε άλλη μία νίκη με μηδέν παθητικό το τελευταίο διάστημα. Βρίσκεται μία ανάσα από τον μεγάλο τελικό, καθώς το μόνο που πρέπει να κάνει σήμερα είναι να μην χάσει με 3 γκολ διαφοράς, κάτι που είναι πολύ δύσκολο σύμφωνα με όσα μας έχει δείξει. Δεν θα κάτσει να παίξει αμυντικά, θα κυνηγήσει τα γκολ και πιθανόν να τα βρει στους κενούς χώρους.

Αμφίβολοι είναι ο βασικός μέσος Γουόρντ (36/1) και ο επίσης βασικός μεσοεπιθετικός Καικάι (35/7). Στις πιο σημαντικές απουσίες μπαίνει και αυτή του μέσου Χάμιλτον (22/5).

Bet Info - Μπλάκπουλ

Προέρχεται από 7/9 Under 2,5 και 9 σερί No Goal.

Όξφορντ Γιουνάιτεντ

Τίποτα δεν πήγε καλά στο πρώτο παιχνίδι. Μπορεί να ξεκίνησε κάπως καλύτερα, αλλά τα δύο μαζεμένα γκολ που δέχτηκε στο 23' και στο 26' την έριξαν ψυχολογικά και δεν μπόρεσε να απαντήσει, όντας πολύ άστοχη στον τελικό στόχο. Βρίσκεται πλέον με το 1,5 πόδι εκτός, καθώς όχι μόνο πρέπει να κερδίσει σήμερα, αλλά θα πρέπει να το κάνει με 3 γκολ διαφορά για να οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση. Θα τα παίξει όλα για όλα για να σκοράρει, ωστόσο δεν θα έχει και πάλι στον πάγκο της τον προπονητή Ρόμπινσον που είναι τιμωρημένος.

Σημαντικές είναι οι απουσίες του αμυντικού Λονγκ (36/6), του μέσου Μπράναγκαν (32/1) και του επιθετικού Γουίναλ (25/4).