Μπλάκπουλ

Ίσως να μην περίμεναν πολύ να φτάσει μέχρι τον τελικό, όμως απέδειξε πως είναι ικανή για όλα. Κέρδισε την Όξφορντ στο πρώτο ματς με 0-3 και με το 3-3 στον επαναληπτικό έκλεισε την θέση της στο Γουέμπλεϊ, φτάνοντας έτσι στον όγδοο τελικό στην ιστορία της σε πλέι οφς. Η χρονιά δεν είχε ξεκινήσει καθόλου καλά, όμως όσο πλησίαζε το φινάλε άρχισε να σοβαρεύεται, κρατώντας μάλιστα σε πολλά παιχνίδια το μηδέν παθητικό. Με καθοδηγητή τον Νιλ Κρίτσλεϊ στον πάγκο, στοχεύει στην άνοδο με την γνωστή πρόσφατη επιτυχημένη συνταγή.

Για σήμερα είναι εξαιρετικά αμφίβολος ο αμυντικός Μπάλαρντ (27/2).

(4-4-2): Μάξγουελ - Τέρτον, Εκπιτέτα, Χάσμπαντ, Γκάρμπουτ - Έμπλετον, Στιούαρτ, Ντούγκαλ, Μίτσελ - Γέιτς, Σιμς

Bet Info - Μπλάκπουλ

Προέρχεται από 3/5 Over 2,5 και 9/10 No Goal.

Λίνκολν Σίτι

Ζορίστηκε πολύ να πάρει την πρόκριση στον τελικό απέναντι στην Σάντερλαντ, όμως τελικά τα κατάφερε, Είχε κερδίσει στο πρώτο ματς με 2-0, όμως στον επαναληπτικό το σκορ ισοφαρίστηκε στο πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος σκόραρε στο 56' και μερικά λεπτά αργότερα έχασε και πέναλτι για να είναι πιο άνετη, παίρνοντας ωστόσο αυτό που ήθελε από το ματς. Θα βρεθεί έτσι για δεύτερη φορά στην ιστορία της στο Γουέμπλεϊ και θα επιχειρήσει με τις οδηγίες του Μάικλ Άπλετον να κάνει την έκπληξη ως αουτσάιντερ και να κερδίσει την θέση της ανόδου.

Αμφίβολοι είναι οι αμυντικοί Μόντσμα (42/6), Εγιόμα (41/1) και Γουόλς (22/0), ενώ εκτός είναι ο μέσος Τζόουνς (36/1).

(4-3-3): Πάλμερ - Πουλ, Εγιόμα, Μόντσμα, Εντούν - Τζόνσον, Μπρίντκατ, Γκραντ - Σκούλι, Χόπερ, Ρότζερς