Ρεάλ Μπέτις

Η Μπέτις ξεκίνησε με το… δεξί της υποχρεώσεις της στη φετινή La Liga. Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι πήρε τη νίκη με 1-0 στο «Μεντιθορόθα» κόντρα στην Αλαβές με γκολ του Τέγιο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι Ανδαλουσιάνοι έδειξαν ένα πολύ καλύτερο πρόσωπο σε σύγκριση με την προηγούμενη σεζόν καθώς ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Επίσης η Μπέτις είχε σε πολύ καλή μέρα τον Κλαούντιο Μπράβο που εξουδετέρωσε τις καλές στιγμές που είχαν οι γηπεδούχοι.

Εκτός οι Καμαράσα και Γκερέρο.

Bet Info - Ρεάλ Μπέτις

4/5 NG πρόσφατα.

Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Δεν είχε εύκολο έργο στην έδρα της κόντρα στη Σοσιεδάδ την προηγούμενη αγωνιστική αλλά στάθηκε αξιοπρεπώς απέναντι σε ένα πολύ σημαντικό και υπολογίσιμο αντίπαλο (1-1) δείχνοντας χαρακτήρα. Στο πρώτο μέρος η Βαγιαδολίδ ήταν καλύτερη και πήρε δίκαια το προβάδισμα χάρη στο γκολ του Ερέρο στο 39', όμως στην επανάληψη δεν κατάφερε να κρατηθεί στο ίδιο επίπεδο. Στο δεύτερο μέρος ήταν τόσο απογοητευτική που θεωρείται... θαύμα το οτι κράτησε έστω τον πόντο.

Θετικός στον κορονοιό ο κίπερ Μάσιπ, ενώ απουσιάζουν ο αμυντικός Ολίβας, ο εξτρέμ Γκασάμα, ο μέσος Αλκαράθ και ο φορ Αντρέ.