Ρεάλ Μπέτις

Ήττα που εμφάνισε τα αμέτρητα αμυντικά προβλήματα της Μπέτις ήταν η τεσσάρα απο τη Λεβάντε σε ένα τρελό απο άποψη θεάματος παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2' με τον Ντουάρτε, οι Σεβιγιάνοι ισοφάρισαν στο 12' με τον Μαντί, όμως ακολούθησε... καταιγίδα από τη Λεβάντε που πήρε «κεφάλι» τριών τερμάτων χάρις στα γκολ των Μοράλες (22', 24') και Ροζέρ (55'). Η Μπέτις ωστόσο, δεν είχε πει την τελευταία... λέξη της. Εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι η Λεβάντε έμεινε με δέκα παίκτες στο 68' (απευθείας κόκκινη του Ρομπέρ), ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους με δύο γκολ του Κανάλες (78' πέναλτι, 86'), αλλά στα λεπτά που απέμεναν, δεν μπόρεσαν να φέρουν ξανά το ματς στα ίσα.

Εκτός ο κίπερ Μπράβο , σε καραντίνα ο φορ Τέγιο.

Bet Info - Ρεάλ Μπέτις

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Σεβίλλη

Με τον καλύτερο τρόπο είπε… αντίο στο 2020 η Σεβίλλη. Η ομάδα του Γιούλεν Λοπετέγκι επικράτησε (2-0) εύκολα της Βιγιαρεάλ, κάνοντας… άλμα στις θέσεις που οδηγούν στο Champions League της επόμενης περιόδου. Ήταν το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο για τους Σεβιγιάνους, που πλέον βρίσκονται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 26 πόντους με μια Σεβίλλη που από τα πρώτα λεπτά, η Σεβίλλη έδειξε ποιος είναι το… αφεντικό στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν.

Εκτός ο κίπερ Βάλτσικ και ο αμυντικός Εσκουδέρο.