Ρεάλ Μπέτις

Χωρίς νίκη η Μπέτις στα έξι τελευταία της παιχνίδια που μοιάζει πεσμένη και αρκετά soft για τα δύσκολα. 0-3-3 προσφάτως, την ώρα που προέρχονται απο την εκτός έδρας ήττα με 2-1 απο τη Βαλένθια. Η Βαλένθια βρήκε μπόσικη την Μπέτις και με το 2-1 κατάφερε να «κάμψει» την αντίσταση των «πρασίνων». Οι νυχτερίδες είδαν την υπεροχή τους να καρποφορεί στο 60ό λεπτό, όταν ο Γκαμεϊρό με υπέροχο φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής αιφνιδίασε τον Ρόμπλες και άνοιξε το σκορ. Η Μπέτις βγήκε μαζικά μπροστά, όμως ως συνήθως πίσω ήταν δραματικά κακή. Στο 89ο λεπτό ο Παρέχο έκανε το 2-0, ενώ στις καθυστερήσεις ο Μορόν πέτυχε το γκολ της τιμής για το τελικό 2-1 που φέρνει ξανά τoυς «μπέτικος» στο +5 μόλις απο την επικίνδυνη ζώνη.

Aμφίβολος ο φορ Χουάνμι που δέχτηκε χτύπημα στο πόδι.

Bet Info - Ρεάλ Μπέτις

3/4 over 2.5 προσφάτως στη La Liga.

Ρεάλ Μαδρίτης

Τεράστια επικράτηση των «Μερένχες» στο πρωτάθλημα και στο el clasico καθώς Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 2-0 της Μπαρτσελόνα χάρη σε γκολ των Βινίσιους και Μαριάνο Ντίας, περνώντας ξανά στην πρώτη θέση της La Liga με έναν βαθμό διαφορά από τη μεγάλη της αντίπαλο! Όσο κι αν προσπάθησαν οι Καταλανοί να ισοφαρίσουν το παιχνίδι, δε βρήκαν τις απαραίτητες λύσεις με αποτέλεσμα να δεχθούν τη χαριστική βολή στις καθυστερήσεις.