Μπέτις

Δεν κατάφερε για ακόμα μία αγωνιστική να πάρει τη νίκη η Μπέτις η οποία ήρθε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας κόντρα στη Κάντιθ. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, έφτασε στην ισοφάριση στο 22ο λεπτό με τον Χουάνμι δίχως από εκεί και έπειτα να καταφέρει να πετύχει άλλο τέρμα αν και πίεζε διαρκώς τον αντίπαλο. Στα μεταγραφικά, ως δανεικός από την Ρεάλ Σοσιεδάδ αποκτήθηκε ο έμπειρος Γουίλιαν Χοσέ (επιθετικός).

Εκτός οι βασικοί Μπάρτρα (αμυντικός), Καμαράσα (μέσος), Μορένο (αμυντικός) και Σαμπάλι (αμυντικός) καθώς και οι αναπληρωματικοί Γκονζάλεζ (επιθετικός) και Λάινεζ (επιθετικός).

Ρεάλ Μαδρίτης

Δεν μπόρεσε να «χτίσει» σερί πάνω στη νίκη που πήρε την πρώτη αγωνιστική η Ρεάλ Μαδρίτης η οποία κατέκτησε τον βαθμό της ισοπαλίας, στην έδρα της Λεβάντε. Προηγήθηκε με τον Μπέιλ στο 5ο λεπτό, δέχθηκε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος όμως είχε απαντήσεις με τον Βινίσιους να σκοράρει δις στο 73ο και 85ο λεπτό. Στα των μεταγραφών, αλαλούμ κυριαρχεί με την υπόθεση του Μπαμπέ (επιθετικός) με την Ρεάλ να καταθέτει πρόταση 180 εκατομμυρίων και την Παρί Σεν Ζερμέν να είναι έτοιμη για να την δεχθεί.

Εκτός παραμένουν οι βασικοί Μεντί (μπακ), Μαρσέλο (μπακ) και Κρος (μέσος) καθώς και οι αναπληρωματικοί Ντίαζ (επιθετικός) και Θεμπάγιος (μέσος).