Μπέτις

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Μπέτις, στην έδρα της Μαγιόρκα. Δέχθηκε δύο φάσεις στο πρώτο μέρος από όπου και προήλθε το πρώτο γκολ μετά από αδράνεια της άμυνας. Πίεσε στο δεύτερο μέρος, ανέβασε τις γραμμές της καταφέροντας να φτάσει στην ισοφάριση με κοντινή κεφαλιά του Χουάνμι στο 59ο λεπτό. Συνέχισε να έχει κατοχή η ομάδα του Πελεγκρίνι δίχως όμως να καταφέρει να κάνει την ανατροπή.

Εκτός οι σημαντικοί Μορένο (αμυντικός), Μπάρτρα (αμυντικός), Σαμπάλι (αμυντικός) και Λαινέζ (επιθετικός).

Κάντιθ

Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας εντός έδρας η Κάντιθ, με 1-1 απέναντι στη Λεβάντε. Δεν παρουσίασε καλό «πρόσωπο» στο πρώτο μέρος, πιέστηκε σε όλη τη διάρκεια δεχόμενη το γκολ με φοβερό σουτ του Μοράλες στο 39ο λεπτό. Άργησε να αντιδράσει όμως βρήκε το γκολ κόντρα στη ροή του ματς η ομάδα του Κερβέρα, με όμορφο τελείωμα του Εσπίνο στο τελευταίο λεπτό του ματς.

Εκτός για ακόμα μία αγωνιστική οι Περέα (επιθετικός), Αρθαμεντία (αμυντικός), Μάρι (μέσος) και Γκαρίντο (μέσος).