Ρεάλ Μπέτις

Κάτω του μετριου η εμφάνιση της στο μεγάλο ντέρμπι τοπικού χαρακτήρα κόντρα στη Σεβίλλη με την ομάδα της Ανδαλουσίας να μην απειλεί σε σχεδόν καμία φάση του παιχνιδιού. Οι παίκτες του Ρουμπί έδειξαν πως επηρεάστηκαν πλήρως απο το lockdown και υπο άλλες συνθήκες και κόσμο στις εξέδρες του Πιθκουάν σίγουρα θα είχαν δεχθεί περισσότερα τέρματα. Αδικεί τον εαυτό της με τη 13η θέση, δεν θα κινδινεύσει εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, όμως έχει πολλά θέματα προς επίλυση.

Εκτός ο χαφ Γκαρθία, δύσκολα οι αμυντικοί Μπαρτρά και Σίντνεϊ.

Bet Info - Ρεάλ Μπέτις

Απο εννιά σερί over 2.5 εντός.

Γρανάδα

Με δύο γκολ μέσα σε εννέα λεπτά, η Γρανάδα έριξε στο καναβάτσο την Χετάφε (2-1) παίζοντας εξαιρετικό και επιθετικό ποδόσφαιρο. Οι Ανδαλουσιανοί, έφεραν τα πάνω – κάτω στο δεύτερο ημίχρονο και, εκμεταλλευόμενοι τα λάθη της μαδριλένικης άμυνας, έφτασαν στην σπουδαία ανατροπή με τον Τιμόρ, με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή (20') να έχει βάλει μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους.  Η Γρανάδα, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές, έψαξε την ισοφάριση και την βρήκε στο 70', όταν ο Τζενέ απέτυχε να διώξει την μπάλα σε γέμισμα προς την περιοχή και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. Εννέα λεπτά αργότερα η Γρανάδα έφτασε στην ολική ανατροπή με διπλή προσπάθεια του Κάρλος Φερνάντεθ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ένα ακόμα λάθος της άμυνας της Χετάφε. Μετά την έξοδο στην έδρα της Μπέτις, ακολουθεί το σημαντικό για την μάχη του ευρωπαϊκού εισιτηρίου ματς, εντός με αντίπαλο τη Βιγιαρεάλ.

Εκτός οι χαφ Ερέρα, Μοντόρο, Γκοναλόνς, Βαντίγιο. Θα λείψει ο Κομπαγιάσι (Α).