Μπέτις

Έκτη συνεχόμενη ισοπαλία για την Μπέτις, αυτή τη φορά στην έδρα της Βαγιαδολίδ με 1-1. Ισορροπημένο ματς σε γενικές γραμμές για τις δύο ομάδες, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Γκαρσία στο 49ο λεπτό ωστόσο ισοφαρίστηκαν στο 68ο λεπτό. Στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Πελεγκρίνι με ρεκόρ 43-46 και ρεκόρ 51 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Φεκίρ (μέσος), Μαντί (αμυντικός) καθώς και οι Μαρτίν (τερματοφύλακας), Μοντόγια (αμυντικός). Αμφίβολοι οι Κανάλες (μέσος) και Λαινέζ (επιθετικός).

Γρανάδα

Δεν έδειξε καλό πρόσωπο η Γρανάδα η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 1-0 από την Κάντιθ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Σομπρίνο στο 39ο λεπτό δίχως οι γηπεδούχοι να δείξουν ποτέ ότι «παλεύουν» για τη νίκη. Σταθερά στη 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μαρτίνεθ με ρεκόρ 43-55 και 45 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Λοζάνο (αμυντικός), Κένεντι (αμυντικός), Νέβα (αμυντικός), Μίγια (μέσος), Σίλβα (τερματοφύλακας), Σολδάδο (επιθετικός) και Βαγιέχο (αμυντικός).