Ρεάλ Μπέτις

Την ήττα γνώρισε για ακόμα ένα παιχνίδι η Μπέτις που δείχνει αρκετά πεσμένη στο τελευταίο διάστημα. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο δεν δημιούργησαν σπουδαίες ευκαιρίες, αφού επιχειρούσαν με μακρινά σουτ.  Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με δέκα παίκτες, αφού ο Μοντόγια είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Καράσκο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90+1' ο Λουίς Σουάρες με ασίστ του Λόντι. τους 9 βαθμούς οι Ανδαλουσιάνοι, που αμυντικά δεν πείθουν με τη σταθερότητά τους.

Eκτός ο τιμωρημένος Μοντόγια (Α).

Bet Info - Ρεάλ Μπέτις

Απο τέσσερα σερί NG .

Έλτσε

Η Έλτσε έκανε την έκπληξη στην «αυλαία» της 7ης αγωνιστικής της LaLiga κι επιβλήθηκε με 2-1 εντός έδρας της Βαλένθια χωρίς ωστόσο να είναι ανώτερη απο τον αντίπαλο της. Το φετινό ξεκίνημα της Έλτσε πάντως είναι εξαιρετικό. Μετά τη νίκη επί της Βαλένθια με 2-1 εντός έδρας βρέθηκε στην 5η θέση και στο -1 από την κορυφή της LaLiga. Οι γηπεδούχοι, μπήκαν πιο δυνατά και πήραν το προβάδισμα στο 19' με γκολ του Φερναντές. Στο 37΄ο Φιντέλ έπειτα από ασίστ του Φερναντές πέτυχε το 2-0. Η Βαλένθια μείωσε με τον Λάτο στο 74', αλλά δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.