Ρεάλ Μπέτις

Κακιστη εμφάνιση και βαριά ήττα για την Μπέτις στο εκτός έδρας κόντρα στην Μπιλμπάο. Η Αθλέτικ Μπιλμπάο συνέτριψε με 4-0 τη Μπέτις και την έπιασε στους 12 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Οι Βάσκοι από την αρχή του αγώνα κυριάρχησαν αλλά ευτύχησαν να προηγηθούν με αυτογκολ του Ρουιθ στο 9ο λεπτό. Η Μπέτις δεν αντέδρασε ποτέ με την Μπιλμπάο να έχει τον έλεγχο και έτσι στο 33ο με τον Κάπα, διπλασίασε τα τέρματα της.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα για τους γηπεδούχους δίνοντας διαστάσεις θριάμβου. Ο Ίκερ Μουνιαίν έκανε το 3-0 στο 59ο λεπτό ενώ ο Μπενενγκούρ διαμόρφωσε το 4-0 στο 68ο λεπτό.

Εκτός ο μέσος Κανάλες, δύσκολα ο μεσοεπιθετικός Φεκίρ.

Bet Info - Ρεάλ Μπέτις

4/5 over 2.5 πρόσφατα .

Εϊμπάρ

Η Εϊμπάρ παραμένει χωρίς εντός έδρας νίκη φέτος, αφού η σκληροτράχηλη Χετάφε έκλεισε όλους τους διαδρόμους προς την εστία της και πήρε την λευκή ισοπαλία. Το ματς δεν ήταν τόσο κακό, όσο θα περίμενε κάποιος, όμως το παιχνίδι δεν ξεκόλλησε ποτέ από το 0-0. H Εϊμπάρ σημάδεψε δύο φορές τα δοκάρια με τους Κίκε (12') και Σέρχι Ενρίτς (87’), ενώ στην επόμενη φάση έμεινε και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κίκε, με το 0-0 να μένει ως το τέλος, αφήνοντας τους γηπεδούχους αρκετά χαμηλά.