Ρεάλ Μπέτις

Τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα η Μπέτις, για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι κερδίζει με το αγαπημένο της 1-0  και πλέον με την ολοκλήρωση της προηγούμενης αγωνιστικής έχει βρεθεί στην 6η θέση ψάχνοντας το Ευρωπαϊκό εισητήριο. Πρόσφατο θύμα της, η Κάντιθ εκτός έδρας.Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Ωστόσο, εντέλει χρειάστηκαν την καρφωτή κεφαλιά του εξτρέμ τους Χουάνμι (είχε περάσει αλλαγή) στα τελευταία λεπτά, ύστερα από την εξαιρετική σέντρα του Έμερσον, προκειμένου να πάρουν την πολύτιμη αυτή νίκη.

Εκτός ο στόπερ Μπαρτρά και ο χαφ Καμαράσα.

Bet Info - Ρεάλ Μπέτις

3/5 G/G πρόσφατα για τους «βερντιμπλάνκος».

Αλαβές

Τρίτη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα για την Αλαβές, για δεύτερο συνεχόμενο ματς δεν σκοράρει και η βαθμολογική υποχώρηση είναι δεδομένη. Xρυσός σκόρερ για τους νικητές ο Κίκε Μπάρχα στο 77ο λεπτό του αγώνα, με περιπετειώδη τρόπο, στο τέλος όμως οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» την ισοφάριση. Δεν νιώθει και πολύ άνετα ο Αμπελάρδο που μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα καλείται να βρεί λύσεις. Με 20 γκολ ενεργητικό η Αλαβές διαθέτει μία από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας.