Μπεσίκτας

Μεγάλο διπλό στην έδρα της Αλάνιασπορ κατέκτησε η Μπεσίκτας, επικρατώντας με 2-1. Oι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 37ο λεπτό της συνάντησης, όμως η Μπεσίκτας με πίστη και μαχητικότητα κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση με δύο τέρματα του Γιλμάζ (70' και 87'). Είχει περίπου 60% κατοχής η φιλοξενούμενη ομάδα και πάνω απο τις διπλάσιες τελικές απο τον αντίπαλο (18 έναντι 8). Έμεινε βεβαίως σε τροχιά τετράδας, όμως μετά τις γκέλες με Μπασακσεχίρ και Τράμπζονσπορ είναι στο -8 απο την Σίβασπορ.

Δεν έχει γυρίσει ο χαφ Τοκόζ απο τον τραυματισμό του, κάτι που υπολογίζεται να συμβεί τέλος του μήνα.

Bet Info - Μπεσίκτας

Τα 10/11 πιο πρόσφατα της παιχνίδια έληξαν με over 2.5.

Ανκαραγκουτσού

Δεύτερη σερί ήττα για την Ανκαραγκουτσού, αυτή τη φορά απο τη Σίβασπορ με 3-0 εντός έδρας και μάλιστα δεύτερο παιχνίδι χωρίς να σκοράρει. 60 - 40 για τους φιλοξενούμενους η κατοχή που είχαν σχεδον τριπλάσιες τελικές (8-21), με μόλις 2 εντός στόχου για τους γηπεδούχους και 9 για τους φιλοξενούμενους! Δέχτηκε όλα τα τέρματα στην επανάληψη και μάλιστα απο το 70' κι έπειτα. 2-4-6 εκτός έδρας ο απολογισμός της φέτος για τη προτελευταία ομάδα της Άγκυρας που έχει ανάγκη απο βαθμούς.

Τιμωρημένος ο χαφ Στανόγεβιτς, τραυματίας ο Όσκαρ Σκαριόνε (Μ).