Μπέρνλι

Σε μία άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση, η Μπέρνλι εν τέλει ηττήθηκε με 1-0, εντός έδρας, με αντίπαλο την Τότεναμ. Πίεσε, δημιούργησε φάσεις ωστόσο δεν βρήκε την δίοδο για τα δίχτυα του Γιορίς. Το γκολ επιτεύχθηκε από τον Σον στο 76ο λεπτό με την ομάδα του Ντάις να εξακολουθεί να αγνοεί την νίκη αυτές τις πρώτες έξι αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Έδειξε ένα καλύτερο «πρόσωπο» σε σχέση με τις προηγούμενες αγωνιστικές, βρίσκεται «κολλημένη» στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-9 και έχοντας μόλις έναν βαθμό.

Εκτός θα παραμείνει ο σημαντικός Κορκ (μέσος) και οι βασικοί Μι (αμυντικός), Μπάρντσλει (αμυντικός) και Πίετερς (αμυντικός).

Τσέλσι

Σε ένα ματς όπου πήγε «σβηστά» στο μεγαλύτερο του μέρος, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τσέλσι αναδείχθηκαν ισόπαλες με 0-0. Καμία επιθετική πρωτοβουλία από τους παίκτες του Λάμπαρντ, σε εξαιρετική κατάσταση ο Μεντί ο οποίος προχώρησε σε κάποιες εντυπωσιακές επεμβάσεις. Στα του Champions League, η Τσέλσι «φόρτσαρε» στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης απέναντι στην Κράσνονταρ πετυχαίνοντας τρία γκολ και διαμορφώνοντας το σκορ στο 4-0, στην Ρωσία. Από ένα γκολ πέτυχαν οι Οντόι, Βέρνερ, Ζίγιεχ και Πούλισικ.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Γκίλμουρ (μέσος), επιστρέφει ο Κεπά (τερματοφύλακας).