Μπέρνλι

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Μπέρνλι, κόντρα στην Γουέστ Μπρομ. Για ακόμα μία αναμέτρηση, η ομάδα του Ντάις δεν κατάφερε να πάρει το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα. Δημιούργησε φάσεις χωρίς ωστόσο να τις μετατρέψει σε γκολ καθώς σε καλή μέρα βρέθηκε ο κίπερ Τζόνστοουν. Πλέον, η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς, βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-8 και 1 μόλις βαθμό.

Εκτός παραμένουν οι Κορκ (μέσος), Μι (αμυντικός) και Μπάρντσλει (αμυντικός) όλοι αποτελούν σημαντικές απουσίες. Επιστρέφουν πιθανότατα οι Λούτον (αμυντικός), Πίκοκ (τερματοφύλακας) και Πίετερς (αμυντικός).

Τότεναμ

Έβγαλε αντίδραση η Τότεναμ, η οποία νίκησε την Λινζ εύκολα με 3-0, εντός έδρας για τον θεσμό του Europa League. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Μουρίνιο «αυτοκτόνησε» στα τελευταία λεπτά με αποτέλεσμα να αναδειχθεί ισόπαλη με 3-3 απέναντι στην Σαουθάμπτον. Αν και βρισκόταν στο 16ο λεπτό με 3-0 μπροστά, πραγματοποίησε ένα τραγικό τελευταίο δεκάλεπτο όπου δέχθηκε τρία γκολ. Στην 10η θέση πλέον με ρεκόρ 15-8 και 8 βαθμούς.

Αναμένεται να επιστρέψει στην αποστολή ο σημαντικός Ντάιερ (μέσος), εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Τανγκανγκά (αμυντικός).