Μπέρνλι

Νίκη χωρίς να πείσει κατάφερε να πάρει η Μπέρνλι, με 1-0 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Οι φιλοξενούμενοι αν και δέχθηκαν πολλές ευκαιρίες στην εστία τους, κατάφεραν να φύγουν με τρεις «χρυσούς» βαθμούς χάρις στην κεφαλιά του Μι στο 62ο λεπτό και τον λάθος υπολογισμό του Γκουάιτα που οδήγησε στο να σκοράρει ο Άγγλος αμυντικός. Πλέον η ομάδα του Ντάις βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-45 και 45 βαθμούς.

Οριστικά εκτός οι βασικοί Μπαρνς (επιθετικός) και Λότον (αμυντικός), αμφίβολοι είναι οι Γούντ (επιθετικός), Γκούντμουνσον (μέσος), Ροντρίκγεζ (επιθετικός), Κορκ (μέσος) και Μπράντι (μέσος).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με εμφατικό τρόπο για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που «φιλοδώρησε» με τρία γκολ, εντός έδρας την Τότεναμ στο τελικό 3-1. Οι γηπεδούχοι θύμισαν τον παλιό καλό εαυτό τους με το παιχνίδι των αντεπιθέσεων που έπαιξαν με του Μπέργκε, Μουσέτ και ΜακΜπέρνλι να σκοράρουν στο 31ο, 69ο και 84ο λεπτό αντίστοιχα. Στην 7η θέση πλέον βρίσκεται η ομάδα του Γουάιλντερ με ρεκόρ 33-32 και 47 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Λούντστραμ (μέσος), Φλεκ (μέσος), Φρίμαν (επιθετικός) και Ο' Κόνελ (αμυντικός).