Μπέρνλι

Δεν ήταν ιδανικό το ξεκίνημα στην σεζόν για την Μπέρνλι που ηττήθηκε με 4-2 στην έδρα της Λέστερ. Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στην αναμέτρηση με τον Μπαρνς στο 10ο λεπτό στην συνέχεια έδειξαν σημάδια στασιμότητας, δεχόμενοι τρία γκολ. Μείωσαν προσωρινά με τον Νούν στο 73ο λεπτό με τον Πράετ να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Πρόκριση στην επόμενη φάση του EFL Cup πήρε η ομάδα του Ντάις νικώντας με 2-0 στην έδρα της Μίλγουολ.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Κορκ (αμυντικός), Μι (αμυντικός) και Γκούτνμουνσον (μέσος).

Σαουθάμπτον

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Σαουθάμπτον, αυτή την φορά εντός έδρας με το απογοητευτικό 5-2 απέναντι στην Τότεναμ. Πολλά τα αμυντικά κενά για την ομάδα του Χάσενχατλ για δεύτερο σερί παιχνίδι, το μόνο που κατάφερε στην αναμέτρηση ήταν να σκοράρει δύο γκολ ο Ινγκς. Από εκεί και έπειτα όλα πήγαν στραβά για τους «άγιους» που εμφανίζουν τα ίδια προβλήματα με την περσινή χρονιά, την ίδια ακριβώς χρονική περίοδο.

Εκτός παραμένει ο βασικός Ρέντμοντ (μέσος).