Μπέρνλι

Μακριά από την νίκη για ακόμα μία αγωνιστική έμεινε η Μπέρνλι η οποία «κόλλησε» στο 1-1 στην έδρα της Μπράιτον. Λίγα πράγματα από τις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 51ο λεπτό ενώ η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 91ο λεπτό με γκολ του Χέντρικ έπειτα από ασίστ του Βίντρα. Πλέον η ομάδα του Ντις βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-7 και 5 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνει ο Ντρινκγουότερ (μέσος), δεν επηρεάζει η απουσία του.

Νόριτς

Έχει βαλθεί να τους τρελάνει όλους με την φετινή της παρουσία η Νόριτς η οποία κατάφερε και ενώ έπαιζε χωρίς πολλούς από τους βασικούς, να νικήσει εντός έδρας την Μάντσεστερ Σίτι με 3-2. Καταπληκτικοί για ακόμα μία φορά στο παιχνίδι των αντεπιθέσεων οι γηπεδούχοι οι οποίοι κατάφεραν να βρουν σκορ με τους Μακλίν, Κάντγουελ και Πούκι στο 18ο, 28ο και 50ο λεπτό αντίστοιχα. Πλέον η «αρμάδα» του Φάρκε βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-12 και 6 βαθμούς.

Θα λείψουν για ακόμα μία αγωνιστική οι Κλόσε (στόπερ), Βράνσιτς (μέσος), Ζίμερμαν (μέσος), Λέιντερ (μέσος) και Άαρονς (μπακ).