Μπέρνλι

Σημαντική ισοπαλία κατάφερε να πάρει η Μπέρνλι, στην έδρα της Λέστερ με 2-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Βάρντι ενώ πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Κορνέτ να σκοράρει το παρθενικό του γκολ στο 40ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Ντάις έπαιξε κυρίως άμυνα και το πλήρωσε δεχόμενη την ισοφάριση στο 85ο λεπτό. Πλέον, η «αρμάδα» του Άγγλου προπονητή βρίσκεται στην 19η θέση με ρεκόρ 5-11 και 2 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Κορνέτ (μπακ), Ρόμπερτς (αμυντικός) και Στέφενς (μέσος).

Νόριτς

Άλλη μία ήττα δέχθηκε η Νόριτς στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά στην έδρα της Έβερτον με 2-0. Η ομάδα του Φάρκε για ακόμα μία αναμέτρηση εμφάνισε πολλά αμυντικά κενά δίχως να μπορέσει να απειλήσει μπροστά. Σε κακή ψυχολογική κατάσταση βρίσκονται τα «καναρίνια» που βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ρεκόρ 2-16, δίχως να καταφέρει να πάρει κάποιον βαθμό στις έξι πρώτες αγωνιστικές.

Σίγουρα εκτός οι Ζίμερμαν (αμυντικός), Μπιράμ (αμυντικός) και Πλακέτα (μέσος). Αμφίβολος ο Κάντγουελ (μέσος).