Μπέρνλι

Έχει συγκομιδή μόλις εννέα (9) βαθμών και βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης από την εκκίνηση της σεζόν. Βέβαια, όλες οι ομάδες στον πυθμένα της κατάταξης είναι αρκετά κοντά, τους χωρίζουν δηλαδή ένας ή δύο βαθμοί. Στο προηγούμενο για το πρωτάθλημα το πάλεψε αρκετά, αλλά ηττήθηκε στο Λονδίνο από την Κρίσταλ Πάλας (2-0, εκτός). Πίεσε στο τελευταίο 20λεπτο για να ισοφαρίσει και δέχτηκε και 2ο γκολ στο 77’ από τον Τάουνσεντ (εξτρέμ).

Εκτός ο Μπαρνς (εξτρέμ), ανάρρωσε ο Μπρέιντι (εξτρέμ/φορ) και παίζει κανονικά. Κλασικά εκτός ο Πόουπ (μέσος).

Λίβερπουλ

Αδιανόητα πράγματα στο ματς με την Έβερτον (εντός). Ήταν ένα άθλιο ματς έως το 87’ που δεν είχε σκορ (0-0), όμως στο φινάλε και μάλιστα στο 95’ η Λίβερπουλ πέτυχε γκολ και έκανε το 1-0 με απίστευτο τρόπο. Σκόρερ ήταν ο Οριτζί (φορ) που είχε περάσει αλλαγή πριν από 5 αγωνιστικά λεπτά. Στο Champions League τα πράγματα έχουν γίνει αρκετά δύσκολα, καθώς θέλει πάση θυσία νίκη με τη Νάπολι (εντός) την τελευταία αγωνιστική και παράλληλα να μην πάρει βαθμό ή βαθμούς από την Παρί, ο Ερυθρός Αστέρας.

Εκτός ο Λαλάνα (μέσος), δεν προλαβαίνει ο Χέντερσον (μέσος). Παρατεταμένο ντεφορμάρισμα για τον Φιρμίνο (φορ), ο οποίος ίσως μείνει στον πάγκο.