Μπέρνλι

«Ταφόπλακα» στα όνειρα της Φούλαμ έβαλε η Μπέρνλι η οποία νίκησε με 2-0 εκτός έδρας «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την παραμονή της στη κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι, ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος καταφέρνοντας μάλιστα να διαμορφώσουν και το τελικό σκορ με τους Γουέστγουντ και Γούντ στο 35ο και 44ο λεπτό αντίστοιχα. Στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται πλέον η ομάδα του Ντάις με ρεκόρ 33-47 και 39 βαθμούς.

Εκτός θα μείνουν οι Μπρέιντι (μέσος) και Λονγκ (αμυντικός). Αμφίβολος ο Πόουπ (τερματοφύλακας).

Λίντς

Μεγαλειώδη εμφάνιση πραγματοποίησε η Λιντς η οποία νίκησε με 3-1, εντός έδρας κόντρα στην Τότεναμ. Η ομάδα του Μπιέλσα «κοίταξε στα μάτια» για ακόμα μία φορά έναν δυνατό αντίπαλο. Άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Ντάλας και παρότι ισοφαρίστηκε λίγο αργότερα, ο Μπάμφορντ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του στο 42ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, ο Ροντρίγκο πρόσθεσε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ καθορίζοντας παράλληλα και το τελικό αποτέλεσμα. Πλέον, η «αρμάδα» του Αργεντίνου τεχνικού βρίσκεται στη 10η θέση με ρεκόρ 53-53 και 50 βαθμούς.

Αμφίβολος ο Κούπερ (αμυντικός), σίγουρα εκτός οι Κόστα (μέσος) και Φόρσοου (μέσος).