Μπέρνλι

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Μπέρνλι αυτή την φορά από την Λίβερπουλ, εκτός έδρας με 4-2. Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγήθηκαν στην αναμέτρηση με απευθείας κόρνερ του Γουέστγουντ που σήκωσε συζήτηση λόγω επιθετικού φάουλ του Ταρκόφσκι στον Άλισον, δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεχόμενοι την ανατροπή.  Στο δεύτερο μέρος, ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 3-1 με τον Γκούντμουσον να μειώνει στο 91ο λεπτό της αναμέτρησης χωρίς ωστόσο αυτό να αλλάζει την έκβαση του αγώνα. Στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Ντάις με ρεκόρ 34-57 και 30 βαθμούς.

Εκτός οι μακροχρόνια απόντες Ντεφούρ (μέσος) και Λένον (μέσος).

Λέστερ

Απέδωσε όμορφο ποδόσφαιρο μετά από πολύ καιρό η Λέστερ η οποία νίκησε εντός έδρας την αδύναμη αμυντικά Φούλαμ με 3-1. Οι γηπεδούχοι ήταν πεισμωμένοι, πίεσαν σε όλες τις γραμμές του αγωνιστικού χώρου και βρήκαν γκολ με τους Τίλεμανς και Βάρντι. Απόλυτη ικανοποίηση επικρατεί στο στρατόπεδο των «Αλεπούδων», πρώτη νίκη στον πάγκο της ομάδας για τον Ρότζερς. Στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η Λέστερ με ρεκόρ 38-42 και 38 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι Αλμπράιτον (μέσος) και Άμαρτι (μέσος).