Μπέρνλι

Ακόμα βρίσκεται σε αναζήτηση της πρώτης της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Μπέρνλι, η οποία στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της Μπράιτον με 0-0. Είχε δοκάρι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, από εκεί και έπειτα έδωσε πολύ χώρο στον αντίπαλο όπου «σπατάλησε» πολλές ευκαιρίες, με την ομάδα του Ντάις να είναι τυχερή που έφυγε με τον ένα βαθμό. Σταθερά εντός ζώνης υποβιβασμού η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς και πιο συγκεκριμένα στην 19η θέση με ρεκόρ 3-12 και μόλις 2 βαθμούς σε εφτά αγωνιστικές.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Κορκ (μέσος) και Στέφενς (μέσος), αμφίβολοι οι Μπρέιντι (μέσος), Πίετερς (μέσος), Γκούντμουνσον (μέσος) και Τέιλορ (αμυντικός) με τις πιθανότητες ωστόσο να είναι υπέρ τους για να αγωνιστούν.

Κρύσταλ Πάλας

Άκρως ανταγωνιστική εικόνα παρουσίασε η Κρίσταλ Πάλας η οποία πήρε εμφατική εντός έδρας νίκη με 4-1 απέναντι στην Λιντς. Προηγήθηκε μόλις στο 12ο λεπτό με τον Νταν, διπλασίασε τα τέρματα της με όμορφη εκτέλεση φάουλ του Εζέ στο 22ο λεπτό ενώ στο 42ο με αυτογκόλ ο Κόστα έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο δεύτερο μέρος, ο Αγιού καθόρισε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση για την ομάδα του Χότζον που πλέον βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-12 και 13 βαθμούς.

Θετικός στον κορονοϊό ο Μιλιβόγεβιτς (μέσος) που παρέμεινε στην Σερβία, εκτός για ακόμα μία αγωνιστική οι αναπληρωματικοί Φέργκιουσον (αμυντικός), Χένεσει (τερματοφύλακας) και Γουίκαμ (επιθετικός).