Μπέρνλι

Άλλη μία ήττα στο ενεργητικό της πρόσθεσε η Μπέρνλι η οποία αυτή την φορά έχασε με 2-1, εντός έδρας από την δυνατή Λέστερ. Οι γηπεδούχοι αν και με παίκτη περισσότερο δεν μπόρεσαν να σταθούν ανταγωνιστικοί και μάλιστα δέχθηκαν γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης μην παίρνοντας τελικά ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας. Σε κρίση η ομάδα του Ντις που βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 35-59 και 30 βαθμούς, μόλις στο +2 από τον υποβιβασμό.

Εκτός παραμένουν οι Ντεφούρ (μέσος) και Λένον (μέσος).

Γουλβς

Τεράστια πρόκριση κατάφερε να πανηγυρίσει η Γουλβς για τον θεσμό του FA Cup καθώς νίκησε με 2-1, εντός έδρας την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, η ομάδα του Εσπιρίτο εμφανίστηκε ανταγωνιστική στην έδρα της Τσέλσι και κατάφερε να φύγει με τον υπερπολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Έπαιξαν κυρίως άμυνα οι «Λύκοι» που κατάφεραν μάλιστα να μετουσιώσουν σε γκολ την μοναδική αντεπίθεση τους μέχρι εκείνη την στιγμή με τον Χιμένεθ να σκοράρει. Ωστόσο δέχθηκαν την ισοφάριση με όμορφο σουτ του Αζάρ στο 91ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην 7η θέση σταθερά η ομάδα του Πορτογάλου τεχνικού με ρεκόρ 38-36 και 44 βαθμούς.

Μοναδικό πρόβλημα τραυματισμού αυτό του Μπενέτ (αμυντικός).