Μπέρνλι

Έμεινε αήττητη για τρίτο συνεχόμενο ματς η Μπέρνλι η οποία αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0 στην έδρα της Άστον Βίλα. Πραγματοποίησε σχετικά κακή εμφάνιση, δεν κατάφερε να απειλήσει τον αντίπαλο ενώ την ίδια στιγμή δέχθηκε πολλές φάσεις μπροστά από την εστία της. Είχε την τύχη με το μέρος της καθώς ο αντίπαλος ήταν πολύ άστοχος ενώ εύστοχες επεμβάσεις έκανε και ο Πόουπ. Πλέον, η ομάδα του Ντάις βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-18 και 10 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί Κορκ (μέσος) και Γκούντμουνσον (μέσος).

Γουλβς

Επιστροφή στις νίκες για την Γουλβς που νίκησε εντός έδρας με 2-1 την ποιοτική Τσέλσι. Αν και είχε κυρίως παθητικό ρόλο στην αναμέτρηση βρισκόμενη πίσω στο σκορ στην αρχή του δευτέρου μέρους, κατάφερε να κάνει την ανατροπή με ένα φοβερό σουτ του Ποντένσε, μετά από καταπληκτική ατομική ενέργεια, στο 66ο λεπτό και ένα γκολ στην αντεπίθεση, στο τελευταίο λεπτό, με τον Πέδρο Νέτο. Πλέον, η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-17 και 20 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι βασικοί Μπολί (αμυντικός) και Ντεντόνκερ (μέσος), οριστικά εκτός συνεχίζουν οι Γιόνι (μπακ) και Χιμένεθ (επιθετικός), επιστρέφει μετά την τιμωρία του ο Μουτίνιο (μέσος).