Μπέρνλι

Τεράστιου βαθμολογικού ενδιαφέροντος νίκη πήρε η Μπέρνλι με το εμφατικό 4-0 στην έδρα της Γουλβς. Σκόραρε τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο ο Γούντ στο 15ο, 21ο και 44ο λεπτό της αναμέτρησης, συμπλήρωσε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερς ο Γουέστγουντ στο 85ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Ντάις βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-45 και 36 βαθμούς, στο +9 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Εκτός παραμένουν οι Μπρέιντι (μέσος) και Λονγκ (αμυντικός).

Γουέστ Χαμ

Δεύτερη σερί ήττα για τη Γουέστ Χαμ, αυτή τη φορά με 1-0 εντός έδρας απέναντι στη Τσέλσι. Δεν έδειξε την εικόνα που μας έχει συνηθίσει σχεδόν όλη τη χρονιά, είχε να διαχειριστεί σημαντικές απουσίες δίχως να καταφέρει να απειλήσει τον αντίπαλο. Δεν βρέθηκε σε καλή μέρα ο Λίνγαρντ, η ομάδα του Μόγες πλέον βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 53-43 και 55 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Ράις (μέσος), Μαζουακού (μπακ) και Κρέσγουελ (μπακ). Αμφίβολος ο σταρ Αντόνιο (επιθετικός).