Μπέρνλι

Πραγματοποιώντας ροτέσιον, η Μπέρνλι πήρε την νίκη, εντός έδρας απέναντι στην Μπάρνσλεϊ για τον θεσμό του κυπέλλου με πέναλτι του Γουντ στο 92ο λεπτό. Νίκη και για τον θεσμό του πρωταθλήματος, στην έδρα της Χάντερσφιλντ με 1-2. Σκόρερ των τερμάτων για τους φιλοξενούμενους οι Γουντ και Μπέιρνς στο 40ο και 74ο λεπτό αντίστοιχα. Ξέφυγε από την ζώνη του υποβιβασμού η ομάδα του Νιτς που πλέον βρίσκεται στην 16η θέση με ρεκόρ 21-42 και 18 βαθμούς.

Εκτός οι Μπράντι (μέσος) και Λένον (μέσος).

Φούλαμ

Απρόσμενη ήττα για την ομάδα του Ρανιέρι, εντός έδρας από την Όλνταμ με 2-1 για τον θεσμό του κυπέλλου. Ήττα και στο πρωτάθλημα, στην έδρα της Άρσεναλ με 4-1. Οι παίκτες του Ρανιέρι δεν μπόρεσαν να φανούν ποτέ ανταγωνιστικοί στην αναμέτρηση, πλήρωσαν για ακόμα μία φορά τα πολλά λάθη στην άμυνα με αποτέλεσμα να δεχθούν τέσσερα εύκολα γκολ. Σταθερά στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Ιταλού τεχνικού με ρεκόρ 19-47 και με μόλις 14 βαθμούς.

Μοναδικό πρόβλημα τραυματισμού αυτό του Μάσον (αμυντικός).